Kadra

Arkadiusz Latosek

Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Absolwent Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS w Katowicach na wydziale Psychoterapii, kierunek - Zintegrowana Psychoterapia Uzależnień. Członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzyciążu. Terapeuta w Ośrodku Leczenia Uzależnień i Współuzależnień "Rodzinna" w Oświęcimiu. Wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi.

Kamil Jaszczołt

Specjalista uzależnień w procesie certyfikacji. Magister pedagogiki resocjalizacyjnej z interwencją kryzysową. Obecnie w procesie certyfikacji w Szkole Zintegrowanej Psychoterapii Uzależnień w ramach uczelni SWPS. Specjalizuje się w pomaganiu osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych oraz zaburzeniach związanych z korzystaniem z internetu. Na co dzień pracuję w terapii społecznością. Bardzo dużą wagę przywiązuję do pracy w grupie. Preferuję leczenie w nurcie humanistycznym oraz behawioralno-poznawczym. Moją pasją jest chodzenie po górach, podróże oraz sama praca w zawodzie psychoterapeuty uzależnień.

Małgorzata Szkolak

Psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień. Ukończyła Wydział Psychologii na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz uzyskała Dyplom w zakresie specjalisty psychoterapii uzależnień w Instytucje Psychologii Zdrowia w Warszawie. Od 16 lat prowadzi psychoterapię osób uzależnionych, współuzależnionych oraz DDA. Posiada długoletnie doświadczenie praktyczne w pracy z osobami potrzebującymi różnego rodzaju pomocy psychologicznej. W pracy terapeutycznej dobra relacja i zaufanie mają dla mnie podstawowe znaczenie. Pacjent, z którym pracuję może liczyć na moją obecność, życzliwość i usilne dążenie do zrozumienia go i natury jego problemów. Pracuję w myśl zasady, że każdy człowiek posiada naturalne zasoby do rozwoju i ze zwyciężenia trudności, a rolą terapeuty jest pomoc w ich odkrywaniu.

Halina Karlińska

mgr Halina Karlińska - jestem pedagogiem z wieloletnim stażem pracy, terapeutką d/s uzależnień. Zawsze fascynowała mnie praca z drugim człowiekiem i formy pomocy - jakiej mogę udzielić innym - bazując na własnym przykładzie - osoby współuzależnionej. Ukończyłam wiele form szkoleń - kursów i studiów podyplomowych - m in. terapia uzależnień, coaching, negocjacje, mediacje (posiadam tytuł mediatora sądowego) itp. Jestem specjalistą d/s uzależnień od substancji psychoaktywnych, a obecnie kontynuuję studia podyplomowe - uzależnienia behawioralne. Ze względu na moje usposobienie mam dobry kontakt z ludźmi potrzebującymi pomocy i wsparcia. Moją pasją jest dobra literatura, film oraz turystyka.

Michalina Szkolak

Magister Psychologii stosowanej, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Młoda, ambitna osoba, oprócz psychologii zajmuje się tzw. Pracą z ciałem. Na swoich zajęciach koncentruje się nie tylko na psychicznej, ale również na fizycznej poprawie kondycji zdrowia osób uczęszczających. Dużą wagę przywiązuje do relaksacji, pracy z oddechem oraz skupia się na doznaniach płynących z ciała podczas ćwiczeń rozciągających. Jej wieloletnią pasją, a zarazem sposobem na życie jest taniec, z którego dużo czerpie. Swoje umiejętności psychologa wykorzystuje w tańcu i w kontaktach z innymi ludźmi, a doświadczenie pochodzące z tańca i czerpanie radości z zajęć ruchowych przenosi do pracy psychologa. Taniec wpływa pozytywnie na psychikę, redukuje poziom stresu, podnosi poczucie własnej wartości, rozwija ciało, jak również umysł, zwiększa świadomość własnego ciała.

Beata Kuźnik

Założycielka pracowni twórczej ” Miniaturka”. W naszym Ośrodku prowadzi zajęcia rzeźbiarskie, kursy ceramiki, oraz zajęcia z jogi. Szkoła Sattva prowadzona przez Beatę prowadzi zajęcia z jogi klasycznej dla początkujących i zaawansowanych, jogę śmiechu i jogę terapeutyczną. Każdy pacjent po zakończeniu terapii otrzymuję na pamiątką pobytu pracę z gliny, którą sam wykonał na naszych warsztatach z ceramiki. Często pacjenci mówią, że otrzymują na dalszą drogę wychodzenia z uzależnienia swoisty amulet. Relację w warsztatów można zobaczyć w zakładce galeria. Również tradycją naszego ośrodka stało pozostawienie pamiątki w postaci odcisku dłoni w glinie. Wszystkie „dłonie” wędrują oczywiście na specjalną ściankę.

Paweł_Horowski

Paweł Horowski

Absolwent technologii żywności i żywienia człowieka oraz studiów podyplomowych z zarządzania jakością i bezpieczeństwem w przemyśle spożywczym. Doświadczony technolog żywności Ukończył studia magisterskie z zakresu dietetyki oraz odbył liczne staże i praktyki (m. in. w szpitalu Kopernika w Krakowie, poradni dietetycznej Dietetyk 24 oraz w Domu Pomocy Społecznej w Nowy Sączu). Zajmuje się układaniem jadłospisów redukcyjnych, dla osób w oparciu o określone jednostki chorobowe oraz uprawiających sporty siłowe i wytrzymałościowe.

Zadzwoń