Nasza kadra

Poznaj tych, którzy pomagają

Małgorzata_Szkolak

Małgorzata Szkolak

Terapeuta

Psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień. Ukończyła Wydział Psychologii na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz uzyskała Dyplom w zakresie specjalisty psychoterapii uzależnień w Instytucje Psychologii Zdrowia w Warszawie. Od 16 lat prowadzi psychoterapię osób uzależnionych, współuzależnionych oraz DDA. Posiada długoletnie doświadczenie praktyczne w pracy z osobami potrzebującymi różnego rodzaju pomocy psychologicznej. W pracy terapeutycznej dobra relacja i zaufanie mają dla mnie podstawowe znaczenie. Pacjent, z którym pracuję może liczyć na moją obecność, życzliwość i usilne dążenie do zrozumienia go i natury jego problemów. Pracuję w myśl zasady, że każdy człowiek posiada naturalne zasoby do rozwoju i ze zwyciężenia trudności, a rolą terapeuty jest pomoc w ich odkrywaniu.
 
Paweł_Horowski

Paweł Horowski

Dietetyk

Absolwent technologii żywności i żywienia człowieka oraz studiów podyplomowych z zarządzania jakością i bezpieczeństwem w przemyśle spożywczym. Doświadczony technolog żywności Ukończył studia magisterskie z zakresu dietetyki oraz odbył liczne staże i praktyki (m. in. w szpitalu Kopernika w Krakowie, poradni dietetycznej Dietetyk 24 oraz w Domu Pomocy Społecznej w Nowy Sączu). Zajmuje się układaniem jadłospisów redukcyjnych, dla osób w oparciu o określone jednostki chorobowe oraz uprawiających sporty siłowe i wytrzymałościowe.
 
Paweł_Nowak

Paweł Nowak

Terapeuta

Nazywam się Paweł Nowak. Jestem instruktorem terapii uzależnień w procesie certyfikacji. Ukończyłem specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii uzależnień w Polskim Towarzystwie Przeciwdziałania Narkomanii w Katowicach. Uczestniczyłem w szkoleniu organizowanym przez Szpital kliniczny im. Józefa Babińskiego w Krakowie dotyczącym „Dialogu Motywującego w pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi”. Doświadczenie zawodowe zdobywam w Poradni Profilaktyki i Terapii MONAR w Krakowie, gdzie pracuję indywidualnie z pacjentami. Najważniejszy jest dla mnie człowiek i relacja, jaką uda nam się zbudować. Bliski jest mi w mojej pracy „Dialog Motywujący”. Akceptacja i zaangażowanie w problemy osób, z którymi się spotykam traktuję priorytetowo. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, pracuję na emocjach i zasobach, które każdy niewątpliwie ma. Swoją pracę poddaje superwizji.
Michalina_Szkolak

Michalina Szkolak

Psycholog

Magister Psychologii stosowanej, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Młoda, ambitna osoba, oprócz psychologii zajmuje się  tzw. Pracą z ciałem. Na swoich zajęciach koncentruje się nie tylko na psychicznej, ale również na fizycznej poprawie kondycji zdrowia osób uczęszczających. Dużą wagę przywiązuje do relaksacji, pracy z oddechem oraz skupia się na doznaniach płynących z ciała podczas ćwiczeń rozciągających. Jej wieloletnią pasją, a zarazem sposobem na życie jest taniec, z którego dużo czerpie. Swoje umiejętności psychologa wykorzystuje w tańcu i w kontaktach z innymi ludźmi, a doświadczenie pochodzące z tańca i czerpanie radości z zajęć ruchowych  przenosi do pracy psychologa. Taniec wpływa pozytywnie na psychikę, redukuje poziom stresu, podnosi poczucie własnej wartości, rozwija ciało, jak również umysł, zwiększa świadomość własnego ciała.

Beata_Kuźnik

Beata Kuźnik

Terapeuta

Założycielka pracowni twórczej ” Miniaturka”. W naszym Ośrodku prowadzi zajęcia rzeźbiarskie, kursy ceramiki, oraz zajęcia z jogi. Szkoła Sattva prowadzona przez Beatę prowadzi zajęcia z jogi klasycznej dla początkujących i zaawansowanych, jogę śmiechu i jogę terapeutyczną. Każdy pacjent po zakończeniu terapii otrzymuję na pamiątką pobytu pracę z gliny, którą sam wykonał na naszych warsztatach z ceramiki. Często pacjenci mówią, że otrzymują na dalszą drogę wychodzenia z uzależnienia swoisty amulet. Relację w warsztatów można zobaczyć w zakładce galeria. Również tradycją naszego ośrodka stało pozostawienie pamiątki w postaci odcisku dłoni w glinie. Wszystkie „dłonie” wędrują oczywiście na specjalną ściankę. 
Ewelina_Ryl

Ewelina Ryl

Psychoteraupeuta

Oligifrenopedagog, specjalista psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji. Ukończyłam specjalistyczne  szkolenie w dziedzinie terapii uzależnień w Polskim Towarzystwie Przeciwdziałania Narkomanii w Katowicach. Uczestniczyłam w szkoleniu organizowanym przez Szpital kliniczny im. Józefa Babińskiego w Krakowie dotyczącym „Dialogu Motywującego w pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi”oraz w szkoleniu „Dialog Motywujący w praktyce klinicznej – edycja II rozszerzona. Szkolenie dla terapeutów uzależnień w odniesieniu do uzależnień behawioralnych” zakończonym pozytywnym wynikiem testu kwalifikacji Praktyka DM. Doświadczenie zawodowe zdobywam w Poradni Profilaktyki i Terapii MONAR w Krakowie, gdzie pracuję indywidualnie z pacjentami.  Od kilku lat pracuje również jako terapeuta w Dziennym Oddziale psychiatryczno-rehabilitacyjnym OTR „Dolina Słońca” Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” Zarówno w życiu jak i w pracy kieruje się dobrem drugiego człowieka. Pracuję z osobami uzależnionymi od SPA oraz alkoholu. Prowadzę terapię grupową oraz indywidualną. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Ośrodek zapewnia całodobową opiekę nad pacjentem. Nasz personel posiada odpowiednie przeszkolenia w tym opiekuna medycznego. Ośrodek Oaza jest uprawniony do wystawiania na  cały okres pobytu zwolnienia L4.

Opiekę lekarską nad pobytem w Ośrodku Oaza sprawuje Dr n. med. Wojciech Szot

logo_ranking_ośrodków_terapii

Doceniony przez portal osrodkiterapii.pl

Działalność naszego ośrodka Oaza SOS jak i program terapii, został doceniony przez portal osrodkiterapii.pl i otrzymaliśmy statut Ośrodka polecanego.