Leczenie uzależnienia od hazardu

leczenie uzależnienia od hazardu kraków Hazard niejedno ma oblicze. Spośród wielu różnych nałogów ten bywa najtrudniejszy do zdiagnozowania, a jego konsekwencje osoba uzależniona odczuwa na wielu płaszczyznach swojego życia.

Istnieje wiele różnego rodzaju gier, które mogą prowadzić do uzależnienia. Do najczęściej wybieranych należą tu: ruletka, gry karciane, loterie typu lotto lub zdrapki, automaty, wyścigi, a także konkursy sms, telefoniczne i inne. Wyżej wymienione rozrywki same w sobie są interesującą formą rozrywki o ile nie staną się celem samym w sobie.

Leczenie hazardu Kraków

Uzależnienie od hazardu powstaje wówczas, gdy potrzeba gry dominuje nad innymi istotnymi aspektami życia. Osoby uzależnione miewają często problemy z własną samooceną lub emocjami, bywa, że nie potrafią się komunikować z otoczeniem w taki sposób, by wyrazić własne oczekiwania, problemu, pragnienia. Patologiczny hazard przejawia się między innymi w kilku powtarzających się modelach zachowań, takich jak: cykliczne nieudane próby zerwania z hazardem, koncentracja życia wokół gier, kłamstwa i ukrywanie nałogu względem rodziny i pracodawcy, nieustanne podbijanie stawek w grze oraz zaciąganie długów na poczet iluzorycznej wygranej.

Chciałbyś dowiedzieć się, czy masz problem?Zadzwoń: +48 608 100 440

Hazard sprawia, że gracz odczuwa wiele silnych emocji, których brakuje mu w codziennym życiu. Dzięki grze może on trwać w iluzji chwilowego szczęścia, braku jakichkolwiek problemów w życiu codziennym lub zawodowym. Osoba uzależniona nie zauważa, gdy jej życie zaczyna koncentrować się wokół hazardu, budżet powoli się kurczy, a wszelkie uwagi zatroskanego otoczenia są ostro krytykowane i odpierane jako bezzasadne.

Uzależnienie od gier Kraków

Terapeuci uzależnienia od hazardu wyszczególniają cztery jego etapy, od fazy początkowej, gdy gracz osiąga spodziewane efekty w postaci wygranych, po kolejną fazę, kiedy ponosi straty aż po dwie ostatnie fazy, polegające na zadłużaniu się i konflikcie z bliskimi. Pierwsze dwie fazy są stosunkowe trudne do zaobserwowania i przejawiają się na wiele sposobów. Nałogowy gracz miewa problemy ze snem, trawieniem, traci ochotę na seks, odsuwa się od własnych zainteresowań, nic go nie cieszy. Bywa, że hazardziści mają wahania nastroju, są nieobecni myślami, a uzależnienie przekłada się też na poczucie fizycznego wyczerpania.

Uzależnienie od hazardu osiąga punkt kulminacyjny, gdy długi gracza rosną w niekontrolowany sposób, nie tylko u rodziny i znajomych, ale też w bankach – co więcej, chory nie panuje nad własnymi emocjami, dąży do podbijania kwot za wszelką cenę. Zamiast spodziewanych wygranych jest jednak debet na koncie oraz konflikty z bliskimi osobami.

Leczenie uzależnień od hazardu Kraków

Leczenie hazardu rozpoczyna się zwykle wtedy, gdy na jaw wychodzą długi, a gracz popada w konflikty w najbliższym otoczeniem, niejednokrotnie też traci pracę i oszczędności życia. Milowym krokiem w walce z uzależnieniem od hazardu jest zrozumienie istoty problemu i jego akceptacja przez pacjenta. Nieoceniony w trakcie leczenia jest udział i zaangażowanie najbliższych.

Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza Kraków jest miejscem, gdzie podejmowane są kompleksowe terapie leczenia uzależnienia od hazardu. Do dyspozycji jest tu zespół wykwalifikowanych terapeutów. W zależności od stopnia uzależnienia leczenie przebiega tu wielotorowo i obejmuje różne działania, takie jak: terapia indywidualna i grupowa, techniki relaksacyjne, a nawet doradztwo w zakresie spłaty wierzytelności. Pobyt w ośrodku, oddalonym od głównych dróg, sprzyja wyciszeniu i autorefleksji.

Leczenie uzależnienia od hazardu jest procesem długotrwałym i wymaga obustronnej współpracy Pacjenta z terapeutą. Warto pamiętać o tym, że brak środków finansowych nigdy nie będzie dla osoby uzależnionej dostatecznym bodźcem do skończenia z nałogiem. Nałogowy hazard jest chorobą mózgu, która nieleczona, może mieć poważne konsekwencje zarówno dla gracza, jak i jego najbliższych. Terapia uzależnienia od hazardu ma na celu odkrycie na nowo indywidualnych potrzeb, silnych i pozytywnych cech osobowości, które były przez lata odsuwane na dalszy plan.

Nie wiesz, czy masz problem?

Umów się na próbną sesję: 48 608 100 440 (całodobowo)

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień

Oaza.sos.pl

Grojec, ul. Jana III Sobieskiego 12

32-566 Alwernia

tel : 48 608 100 440 (całodobowo)

e-mail : biuro@oaza.sos.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek - sobota: czynne całą dobę

Możliwość finansowania leczenia przez: