Leczenie alkoholizmu Kraków

leczenie alkoholizmu krakówPrywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza SOS znajdujący się niedaleko Krakowa, oferuje kompleksową pomoc i wsparcie w zakresie terapii alkoholizmu. Kluczową rolę odgrywa tu diagnostyka oraz dobór właściwych metod terapii.

Alkoholizm jest ciężką chorobą, a jego leczenie jest procesem wieloletnim. Uzależnienie ma tutaj podłoże psychologiczne i z czasem obejmuje także sferę fizjologii. Organizm osoby uzależnionej potrzebuje kolejnych dawek alkoholu z wielu przyczyn, które nawarstwiają się latami. Bywa, że są to pobudki psychologiczne, takie jak obniżone poczucie wartości, nieśmiałość, wzorzec zachowań zaczerpnięty z domu rodzinnego lub nieumiejętność radzenia sobie ze stresem.

Istotą terapii alkoholizmu jest akceptacja przez osobę uzależnioną faktu, że jest chora i potrzebuje pomocy. Jeśli uzależniony neguje i bagatelizuje chorobę, wsparcie z zewnątrz nie przyniesie pozytywnych rezultatów. Wbrew pozorom, alkoholizm wcale nie jest domeną ubogich środowisk – bywa, że w nałóg wpadają osoby dobrze sytuowane i wykształcone, zmagające się z licznymi problemami natury osobistej lub zawodowej.

Chciałbyś dowiedzieć się, czy masz problem z alkoholem?Zadzwoń: +48 608 100 440

Alkoholizm jest chorobą podstępną, która rozwija się etapami. Pierwszym poważnym sygnałem ostrzegawczym, który powinien nas zaniepokoić jest tzw. głód alkoholowy, czyli mówiąc wprost – potrzeba wypicia alkoholu. Chory doświadcza uczucia stresu, a z czasem nawet fizycznego bólu, gdy nie może wypić określonej ilości trunku. Nie wolno bagatelizować tego momentu, gdy wskutek braku alkoholu pojawiają się zaburzenia łaknienia i ciśnienia, nietolerancja na głośne dźwięki, a nawet drgawki.

Alkoholizm niejedno ma oblicze i bywa, że z czasem spotkania w gronie przyjaciół i rodziny stają się pretekstem do picia, a alkohol staje się główną atrakcją i wyczekiwanym elementem spotkania. W ostatecznej fazie uzależnienia chory potrzebuje alkoholu tak bardzo, że nie liczy się z zasadami życia społecznego i pije w samotności, bez względu na stan zdrowia, porę dnia, możliwości finansowe oraz reakcje otoczenia. Wraz z rozwojem choroby zwiększa się tolerancja na rodzaje i ilość spożywanych trunków – chory potrzebuje coraz więcej alkoholu, by osiągnąć stan upojenia, co ma zgubne konsekwencje i z każdym dniem niepostrzeżenie obniża jakość jego życia.

Leczenie alkoholizmu Grojec, Kraków, Katowice

Odwyk alkoholowy stanowi podstawę leczenia choroby alkoholowej. Jak uzyskać pomoc w uzależnieniu od alkoholu w Krakowie i okolicach? Dobrym rozwiązaniem jest prywatny odwyk alkoholowy w specjalistycznym ośrodku. Oaza SOS Grojec oferuje szeroki wachlarz możliwości w zakresie terapii i leczenia uzależnienia alkoholowego, od ambulatoryjnego po stacjonarne.

Stacjonarne leczenie alkoholizmu jest czasami jedyną właściwą drogą i sposobem przeciwdziałania całkowitemu wyniszczeniu organizmu. W zaawansowanym stadium alkoholizmu chory potrzebuje wsparcia specjalistów przez całą dobę. Proces wychodzenia z nałogu jest długotrwały i obejmuje zarówno alkoholika, jak też jego rodzinę, narażoną na współuzależnienie.

Odwyk, czyli etap ostawienia alkoholu jest zaledwie początkiem walki z nałogiem. Gdy miną fizyczne dolegliwości, alkoholik i jego najbliżsi muszą się zmierzyć z wyzwaniem, jakim jest odseparowanie od używki w codziennym życiu. Innym ważnym aspektem leczenia jest kompleksowa opieka nad rodziną, obejmująca program terapii Dorosłych Dzieci Alkoholików, cykliczne spotkania w grupach AA oraz konsultacje z terapeutą w wyznaczonym terminie.

Nie wiesz, czy masz problem?

Umów się na próbną sesję: +48 608 100 440

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień

Oaza.sos.pl

Grojec, ul. Jana III Sobieskiego 12

32-566 Alwernia

tel + 48 608 100 440

e-mail : biuro@oaza.sos.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek - sobota: czynne całą dobę

Możliwość finansowania leczenia przez: