Leczenie narkomanii

Uzależnienie to dotyka osoby w różnym wieku, od młodzieży po osoby starsze

Leczenie narkomanii w Ośrodku Oaza SOS niedaleko Krakowa

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza SOS jako jeden z czołowych ośrodków w okolicy miasta Kraków specjalizuje się w skutecznym leczeniu narkomanii. Uzależnienie to dotyka osoby w różnym wieku, od młodzieży po osoby starsze – wszystkim zainteresowanym oferujemy kompleksową opiekę i wsparcie w walce z chorobą.
 
Detoks narkotykowy, jest jednym z najważniejszych kroków na drodze do wyleczenia. Jest to wyjątkowo trudny moment leczenia narkomanii, gdy organizm osoby uzależnionej zostaje pozbawiony substancji chemicznej, dostarczającej zadowolenia, pobudzenia lub wprowadzającej w stan euforii. 
 
Bywa, że potrzebna jest tu pomoc ambulatoryjna połączona ze stałą obserwacją chorego. Etap ten może trwać kilka dni, ale też kilka miesięcy, co jest uwarunkowane ilością, częstotliwością i rodzajem zażywanej substancji.
Leczenie_narkomanii_big

Indywidualne konsultacje

Służymy radą, jak skłonić bliską osobę do podjęcia leczenia.

Zapewniamy informacje, jak postępować z bliską osobą, która wraca z terapii.

Wspieramy w zakresie radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi.

Leczenie_narkomanii_2

Odwyk narkotykowy Kraków

Podczas odwyku narkotykowego ważne jest, by chory otrzymał potrzebne mu wsparcie terapeuty i był pozbawiony kontaktu z osobami uzależnionymi. Odosobnienie w naszym ośrodku leczenia uzależnień nieopodal Krakowa, jak też zmiana otoczenia pozwala w krótszym czasie nabrać choremu dystansu do pewnych problemów i sytuacji, na których skutek sięgnął po narkotyki.

Leczenie uzależnienie od narkotyków

Wymaga współdziałania osoby chorej i jej rodziny z lekarzem oraz terapeutą. 

Do najpopularniejszych modeli, wykorzystywanych w procesie leczenia, należą: model terapii stacjonarnej, połączonej z resocjalizacją i pracą w grupie, model duchowy, oparty na Programie 12 kroków, a także model medyczny i integralny, łączące w sobie takie składowe jak pomoc ambulatoryjna, kuracja farmakologiczna oraz elementy duchowe. 

Najbardziej kontrowersyjna jest to pomoc farmakologiczna taka jak kuracja metadonem, która ma na celu głównie uśmierzenie bólu związanego z odstawieniem narkotyków.

Leczenie_narkomanii_3
Leczenie_narkomanii_1

Terapia uzależnienie od narkotyków

Ma na celu poprawę jakości życia osoby zmagającej się z chorobą, ukształtowanie nowych nawyków i nierzadko też zbudowanie na nowo pozytywnych relacji z otoczeniem, rodziną, przyjaciółmi. 

Podczas długotrwałego leczenia uzależniony odkrywa na nowo własną fizyczność, słabości, ograniczenia i ma za zadanie ochronić życie własne i bliskich, jak też małymi krokami odbudować fundamentalne wartości ogólnoludzkie, takie jak: zaufanie, szacunek oraz szczerość. 

Ogromną rolę w leczeniu narkomanii na tym etapie odgrywają spotkania w grupie terapeutycznej, gdzie chory może skonfrontować własne uczucia i doświadczenia z cudzymi i zyskać nowy obraz rzeczywistości. Istotnym elementem odwyku jest też integracja, czyli nawiązanie nowych, budujących relacji z osobami o podobnych doświadczeniach.

Dobór technik terapii uwarunkowany jest wieloma czynnikami, wśród których znaczną rolę odgrywa rodzaj narkotyków, od których chory się uzależnił. Istnieją dwie zasadnicze grupy narkotyków: twarde i miękkie. Podział ten jest bardzo klarowny i ma na celu wyszczególnienie substancji wyjątkowo szkodliwych od takich, które upośledzają organizm w mniejszym stopniu.

Jedną z najpopularniejszych, a zarazem przynoszących najbardziej wymierne efekty jest terapia poznawczo – behawioralna, w której chory ma szansę wyleczenia dzięki kształtowaniu asertywnych postaw w sytuacjach kryzysowych. 

Skuteczne leczenie narkomanii opiera się tu na działaniu określonego, wyuczonego schematu zachowań, dzięki któremu osoba uzależniona wie, co należy zrobić, by nie ulec pokusie kupna i spożycia substancji odurzających.

W obrębie aglomeracji Kraków funkcjonuje wiele placówek walki z uzależnieniami, wśród których Oaza SOS jest jednym z nielicznych ośrodków oferujących leczenie z narkomanii, w oparciu o kadrę doświadczonych, wykwalifikowanych terapeutów.

dlaczego_osrodek_oaza_daleko

Dlaczego Ośrodek Oaza jest odpowiednim miejscem na leczenie?

Dla skuteczności terapii ogromne znaczenie ma położenie ośrodka oraz pracująca w nim kadra.

Położenie

Ośrodek Oaza jest położony z dala od miejskich zabudowań, przy lesie, w sąsiedztwie Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Brak miejskiego ruchu i pokus codzienności oraz bliskość natury pomaga znacząco w pracy nad sobą – zyskujesz potrzebny dystans, lepsze zrozumienie siebie, możliwość głębokiej zmiany. Jednocześnie położenie zapewnia bardzo dobry dojazd z miast Śląska czy Małopolski.

Ludzie

W ramach pobytu otrzymasz opiekę psychologa, terapeuty, a także lekarza czy pielęgniarki. Nasza kadra ma doświadczenie w prowadzeniu terapii indywidualnych oraz grupowych. Wśród personelu są także osoby, które odniosły sukcesy osobiste w walce z nałogiem, więc cechują się dużym zrozumieniem i mogą jeszcze lepiej nieść pomoc.

Jakie są dodatkowe zalety terapii w naszym ośrodku?

  • Zapewniamy bardzo dobry standard ośrodka – pokoje 2-osobowe, swobodna przestrzeń, rozbudowane zaplecze (zobacz galerię zdjęć)
  • Dbamy o anonimowość
  • Przyjmujemy bez skierowania lekarskiego
  • Wystawiamy zwolnienia L4

Chcesz dowiedzieć się więcej, w tym:

  • Czy Ty lub Twoi bliscy potrzebują terapii?
  • Ile trwa terapia?
  • Jaki jest koszt terapii i możliwości finansowania?
  • Na czym dokładnie polega leczenie?
  • Czy terapia będzie skuteczna w Twoim przypadku?

Wypełnij formularz lub zadzwoń do nas

Nasz konsultant oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Wysyłając swoje dane wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie przez Oaza sp. z .o.o., zgodnie z Polityką prywatności.

logo_ranking_ośrodków_terapii

Doceniony przez portal osrodkiterapii.pl

Działalność naszego ośrodka Oaza SOS jak i program terapii, został doceniony przez portal osrodkiterapii.pl i otrzymaliśmy statut Ośrodka polecanego.